literatūros žurnalas

„Metų“ litera-turai

„Litera-turai“ (literatūriniai turai) skirti dabarčiai, tai – intertekstualios teminės publikacijos. Jomis galima naviguoti per 30 metų sukauptais įvairaus žanro „Metų“ tekstais, kurie naujai primena ir leidžia atrasti tekstus apie pasaulinę ir lietuvių literatūrą šiandien, formuoti bei pagilinti literatūros suvokimą.

poezijospavasariopauktukas

Daugybė Poezijos pavasario veidų: tarp poezijos ir diskusijos

2020 08 01 / „Poezijos pavasarį“ kuria ir palaiko visi jame dalyvaujantys. Tad šioje publikacijoje rasite labai įvairų, nevienalytį jo veidą, atvirą kismui, diskusijoms ir poezijai.

janina-degutyte_pplb

Janinos Degutytės biografijos kontekstai

2020 06 27 / Daug mitų apie save Janina Degutytė nesukūrė: apie poetę labiausiai papasakojo ilgai laikyta sudėtinga biografija ir santykiai su žmonėmis, kurie visi kaip vienas pripažino, kad su ja buvo galima atvirai kalbėtis.

milosz2

Visas „Metų“ Czesławas Miłoszas: poezija, tekstai, kontekstai

2020 05 30 / Miłoszas „išgyveno devyniasdešimt trejus metus, dirbo beveik iki paskutinės akimirkos, įgyvendino savo ketinimus, parodė, kaip sakoma, visą savo talentą. Jo smilkinius vainikavo Nobelio premijos laurai.

radauskas2

Henrikas Radauskas „Metuose“

2020 04 25 / Balandžio 23 d. – poeto, kritiko, frazės „poezija yra pasakos suaugusiems, turintiems fantaziją ir keliantiems galvą aukščiau bliūdo, iš kurio valgoma“ autoriaus Henriko Radausko gimimo diena.

2020328

Dešimtmečio knygų kaleidoskopas

2020 03 28 / Koks literatūrai buvo praėjęs dešimtmetis? Kokie išleisti reikšmingiausi debiutai? Kurie autoriai vis dar yra mylimiausi? Kas pasikeitė? Skelbiame svarbiausius „Metų“ tekstus apie 2010–2019 m. knygas.

kestutis-navakas

Kalbantys Kęstučio Navako tekstai

2020 02 22 / Pastaruosius penkiolika metų drąsiai galima vadinti Kęstučio Navako lakotarpiu. Apie jį ir ši speciali publikacija.

rekomenduoja_new

„Metuose“ – Vytauto Kubiliaus tekstai

2019 12 01 / Skaitant „Metuose“ pasirodžiusius straipsnius galima matyti tam tikrą modelį – remiantis naujausia pasauline literatūra, žinynais (skaityta anglų, rusų, prancūzų, italų, lenkų kalbomis) atidžiai ir plačiai kalbėti apie tuometinę naujausią literatūrą…

pdr_small

16 „Metų“ atvirukų Poetiniam Druskininkų rudeniui

2019 09 29 / Poetinio Druskininkų rudens jubiliejaus proga skaitytojams primename visą įvykių panoramą, fiksuotą „Metuose“.

rekomenduoja_new

Čekų literatūra „Metuose“

2019-ieji – čekų literatūros metai: ta proga dar kartą publikuojame lietuviškai prakalbintus čekų kalba rašytus M. Kunderos, V. Havelo, J. Mareko, K. Čapeko tekstus, kurie pasirodė „Metuose”.

vaizgantas

Apie „sprogstantį optimistą“ – Juozą Tumą-Vaižgantą

Jeigu iš „Metuose“ skelbtų tekstų apie rašytoją, kultūros veikėją, profesorių, kanauninką Juozą Tumą-Vaižgantą pajėgtume sudėlioti portretą, jis būtų kultūrinis, aprėpiantis raštijos, spaudos, kultūros kokybės reikalus.

kukulas kvadratine

Buvo ir yra – Valdas Kukulas

Siūlome dar kartą paskaityti tris „Metuose“ skelbtus V. Kukulo tekstus, kuriuose dar kartą galme jį girdėti – analitišką kūrėją, skaitytoją ir kritiką.