„Metų“ litera-turai
„Litera-turai“ (literatūriniai turai) skirti dabarčiai, tai – intertekstualios teminės publikacijos. Jomis galima naviguoti per 30 metų sukauptais įvairaus žanro „Metų“ tekstais, kurie naujai primena ir leidžia atrasti tekstus apie pasaulinę ir lietuvių literatūrą šiandien, formuoti bei pagilinti literatūros suvokimą.
2020 12 12 / Kviečiame panirti į mąslų, melancholišką ir prasmingą Broniaus Radzevičiaus prozos pasaulį, atrasti ir įminti jo kalbą. Jums padės tiek trumpieji tekstai, tiek dokumentika.
2020 11 27 / Atrinkome 30 skirtingų žanrų publikacijų (proza, poezija, drama, eseistika, vertimai, literatūros kritika). Juose veikia medikai, „sveikstama“ ir „sergama“, ligos painiojasi į siužetus, motyvus ir vaizduotę.
2020 10 31 / Skaitydami „Metuose“ publikuotus tekstus arba publikacijas, skirtas Ričardo Gavelio kūrybai, pastebėtume svarbią ypatybę – jie skelbiami jau po „Vilniaus pokerio“, nuo 1996-ųjų, taigi po su šio romano pasirodymu pasirodžiusių batalijų.
2020 08 01 / „Poezijos pavasarį“ kuria ir palaiko visi jame dalyvaujantys. Tad šioje publikacijoje rasite labai įvairų, nevienalytį jo veidą, atvirą kismui, diskusijoms ir poezijai.
2020 06 27 / Daug mitų apie save Janina Degutytė nesukūrė: apie poetę labiausiai papasakojo ilgai laikyta sudėtinga biografija ir santykiai su žmonėmis, kurie visi kaip vienas pripažino, kad su ja buvo galima atvirai kalbėtis.
2020 05 30 / Miłoszas „išgyveno devyniasdešimt trejus metus, dirbo beveik iki paskutinės akimirkos, įgyvendino savo ketinimus, parodė, kaip sakoma, visą savo talentą. Jo smilkinius vainikavo Nobelio premijos laurai.
2020 04 25 / Balandžio 23 d. – poeto, kritiko, frazės „poezija yra pasakos suaugusiems, turintiems fantaziją ir keliantiems galvą aukščiau bliūdo, iš kurio valgoma“ autoriaus Henriko Radausko gimimo diena.
2020 03 28 / Koks literatūrai buvo praėjęs dešimtmetis? Kokie išleisti reikšmingiausi debiutai? Kurie autoriai vis dar yra mylimiausi? Kas pasikeitė? Skelbiame svarbiausius „Metų“ tekstus apie 2010–2019 m. knygas.
2020 02 22 / Pastaruosius penkiolika metų drąsiai galima vadinti Kęstučio Navako lakotarpiu. Apie jį ir ši speciali publikacija.
2019 12 01 / Skaitant „Metuose“ pasirodžiusius straipsnius galima matyti tam tikrą modelį – remiantis naujausia pasauline literatūra, žinynais (skaityta anglų, rusų, prancūzų, italų, lenkų kalbomis) atidžiai ir plačiai kalbėti apie tuometinę naujausią literatūrą…
2019 09 29 / Poetinio Druskininkų rudens jubiliejaus proga skaitytojams primename visą įvykių panoramą, fiksuotą „Metuose“.
2019-ieji – čekų literatūros metai: ta proga dar kartą publikuojame lietuviškai prakalbintus čekų kalba rašytus M. Kunderos, V. Havelo, J. Mareko, K. Čapeko tekstus, kurie pasirodė „Metuose”.
Jeigu iš „Metuose“ skelbtų tekstų apie rašytoją, kultūros veikėją, profesorių, kanauninką Juozą Tumą-Vaižgantą pajėgtume sudėlioti portretą, jis būtų kultūrinis, aprėpiantis raštijos, spaudos, kultūros kokybės reikalus.
Siūlome dar kartą paskaityti tris „Metuose“ skelbtus V. Kukulo tekstus, kuriuose dar kartą galme jį girdėti – analitišką kūrėją, skaitytoją ir kritiką.